III. Paragraf – Soupisky

Každý tým bude moct mít uvedeno na soupisce omezený počet hráčů, dlouho jsem o tom uvažoval, ale z hlediska kontroly nad starty hráčů a také kvůli vedení statistik je to jediné a myslím, že rozumné řešení.

Pravidla o soupiskách jsou následující:

 1. Maximálně 30 hráčů + 3 gólmani (pokud by v průběhu sezony chtěl nějaký tým vzít dalšího hráče a měl už soupisku plnou, tak bude muset někoho již zapsaného ze soupisky vyloučit. Pokud by k takové situaci došlo, tak bude muset změnu předtím než ji provede nahlásit vedení soutěže, aby nedošlo k neoprávněnému startu hráče! Tuto možnost o vyškrtnutí má pouze 2x do sezony!)
 2. Start gólmanům, kteří chytali na jakékoliv úrovni (žák, dorostenec, junior), je zakázán.
 3. Každý hráč MUSÍ mít dres označen číslem
 4. Do zápasu smí zasáhnout maximálně 20 hráčů + 2 gólmani
 5. Každý tým může mít na soupisce maximálně 3 hráče, kteří hrávali hokej na úrovni žák, dorostenec, junior nebo dospělý.
  • tito hráči musí být starší 20 let
  • spadají sem hráči, kteří hokej hráli méně než před 15-ti lety a skončili s registrovaným hokejem před minimálně 7 roky. Takže pokud hráč skončil s hokejem před 3 lety spadá mezi „profíky“, ovšem pokud skončil například před 18 lety patří mezi normální hráče. Pokud někdo skončil v před rokem a „stál“ pouze rok, musí si ještě jednu sezonu počkat než bude moci nastoupit.
  • tyto hráče označí vedoucí svých týmů v soupiskovém archu, aby o nich byl lepší přehled a budou mít i odlišnou registrační kartu
 6. Hráč nesmí nastupovat za 2 týmy kromě gólmanů (vyjímečně!!!). S gólmany jsou někdy problémy, takže pokud by došlo k problémům s neúčastí, tak se start brankáře z jiného týmu projedná
 7. Každý tým má svého kapitána (vedoucího) pro komunikaci s vedením soutěže
 8. Přestup hráče z týmu do týmu na stálo je možný až když oba týmy budou informovat vedení ligy
 9. Každý hráč bude „obdařen“ vlastním Registračním průkazem, který bude před zápasem odevzdávat kapitánovi týmu a ten jej spolu s ostaními odnese rozhočím, kteří mají zodpovědnost za to, že průkaz patří opravdu tomu a tomu hráči

 Registrační průkazy

Registrační průkaz je povinnou výbavou každého hráče ligy NHLA. Pokud jej nebude mít u sebe před zápasem a neodevzdá ho, tak mu nebude umožněno nastoupit.

Po tom co kapitáni odevzdají vyplněné soupiskové archy před sezonou, bude všem hráčům, kteří se na něm vyskytují a později hráčům, kteří budou na soupisku doplněni, vytvořen a vydán registrační průkaz. Spolu se soupiskovým archem dodají kapitáni fotky hráčů (jako na občance) pro jejich správnou identifikaci.

První vydání registrační karty hráči jde na náklady ligy. Pokud hráč kartu ztratí, zničí, prostě o ní přijde, tak je vydání duplikátu zpoplatněno 50 Kč!

 

 

 

 

 

 

 

 

One comment

 1. Ahoj chtěl bych se zeptat, zda smím hrát v lize, když jsem hrál hokej naposledy za mladší dorost před 3 roky. Díky za odpověď

Join the Conversation

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.