Na čtvrtý pokus to vyšlo. Vorvani jsou mistrem ligy!

Že to ale byly nervy. Vorvani měli v sérii náskok jednoho vítězství a stačilo jim ho potvrdit na ledě Home Credit areny. Jenže BMW je zkušeným sokem a v základní hrací době druhého zápasu „vyškolilo“ Vorvaně 7:3.

Šlo se tedy do přidané samostatné třetiny, která měla rozhodnout o novém držiteli mistrovského poháru. V něm šli rychle do vedení opět bavoráci, ale obraz hry se začal postupem času měnit, stejně jako skóre na kostce nad ledem. Vorvani před polovinou třetiny otočili na 2:1 a o chvíli později utekli na 3:1. BMW se ovšem nadechli k mohutnému tlaku v závěru. Tři minuty před koncem se snaha vyplatila a bylo to rázem pouze o gól.

Nápor obhájců titulu sílil a vyrovnání bylo na spadnutí. Aby Vorvaně uhnali ještě více, poroučel se před koncem z branky i gólman David Šlajs, aby pustil na led šestého hráče. Puk ovšem 5 sekund před koncem ukořistil vorvaň Kudrna a uklidil ho do prázdné klece, čímž odšpuntoval oslavy svého týmu.

Vorvani ukončili své stříbrné období ziskem prvního titulu pro mistry ligy. V minulosti se prokousali do finále už v prvním ročníku kde podlehli tehdy neporazitelným Drakům z Líšného. Druhý pokus si střihli o dva roky později proti pozdějšímu šampiónovi BMW, kde se zrodila ona titulová rivalita. Další sezonu dostali možnost vrátit porážku stejnému soupeři, ale z titulu se opět radovali bavoráci. Letos to vyšlo, zajistili si první místo po základní části, v napínavém souboji vyřadili Buldoky a nakonec i svou noční můru z předešlých sezon, BMW, které vystřídali na zlaté příčce.

BMW je bezpochyby historicky nejúspěšnějším týmem ligy. Za pět ročníků v NHLA získali tři tituly a dvě stříbra. Pouze v prvním ročníku našli přemožitele v Dracích z Líšného a nyní ve Vorvaních. Mezitím nás „nudili“ stálým vyhráváním titulů. Že letošní sezona pro ně nebude tak suverénní jako ty předešlé, naznačila již nutnost potvrdit místo pro play-off v předkole. Ovšem kdo si může říct, že je držitelem zlatého hattricku? Pět ročníků = pět účastí ve finále? Tenhle tým je prostě dobře namazaným strojem! A že pivem na mazání nešetří! 😉

Před předáváním medailí se uskutečnilo tradiční vyhlašování individuálních cen pro hokejisty. Nejlepším a zároveň nejproduktivnějším obráncem se letos stal Jaroslav Jurek z Bulldogs Jablonec. Nejlepším střelcem a nejproduktivnějším hráčem je obhájce těchto titulů Miroslav Kudrna, útočné eso Vorvaňů. Suverénní byl ve své kategorii David Šlajs z BMW, který získal cenu pro nejlepšího gólmana, ostatní maskovaní muži se mu dívali na záda z uctivé vzdálenosti. Nejužitečnějším hráčem v play-off byl vyhlášen kapitán Vorvaňů Radek Váňa, který přispíval brankami, když bylo potřeba přilil olej do ohně nebo naopak uklidňoval své svěřence, obětoval se pro tým, zkrátka dělal to co má kapitán dělat velmi dobře.

Musím jako organizátor poděkovat chlapům z Libereckého Sportparku, že nám znovu umožnili uspořádat finále v domácí hale Bílých Tygrů a nechali nás si to tam užít dosyta. Patří jim velký dík a těším se na spolupráci zase další sezonu.

Chtěl bych tímto všem týmům, časomírám, rozhodčím, rolbařům poděkovat za tuto sezonu, gratuluji oceněným hráčům, umístěným týmům a novému mistrovi ligy! Doufám, že se opět budeme utkávat v příští sezoně.

Přeji všem tvrdou letní přípravu, mnoho grilovaček a pěkné dovolené. Hokeji zdar a plácané zvlášť!