BMW má zlatý hattrick! Ve druhém finále smetlo Hrozen 7:1. Individuální trofeje brali hlavně Vorvani

Dokázali to! BMW si došlo pro třetí titul v řadě a slaví tak pověstný Zlatý hattrick. V druhé finálové bitvě si poradilo s Modrým Hroznem 7:1.

Výsledek je drtivý a na první pohled musí vyvolat dojem snadného vítězství. Modrý Hrozen měl více ze hry po většinu zápasu, ale „bavoráci“ byl až neuvěřitelně efektivní. Hlavně jejich rychlonohý specialista Martin Svatuška, který zapsal čtyři góly. Ještě lepší výkon než on však podal maskovaný muž BMW, David Šlajs. Vyřešil spoustu nebezpečných závarů, vytasil se s báječným zákrokem vždy v pravou chvíli. Místy působil opravdu nepřekonatelně a je hlavně jeho zásluha, že když byl Hrozen na koni, tak nedokázal vyrovnat stav skóre, jenž byl dlouho 3:1. Díky tomuto famóznímu výkonu si vysloužil cenu pro nejužitečnějšího hráče play-off.

Modrej Hrozen byl po překvapivém postupu přes vítěze základní části na vlně a čekalo se, že minimálně jednou BMW porazí. To se sice nestalo, ale jejich historicky první účast ve finále rozhodně nebyla špatná. V prvním zápase byla patrná nervozita a týmovost, kterou porazili Vorvaně v semifinále, byla ta tam. Druhé finále byla úplně o něčem jiném. Tlačili se do brány, byli hokejovější, dobře bránili. Ale nenašli si cestu do branky, kromě jediné trefy, která přišla devět sekund před koncem první třetiny.

Bylo to opravdu perfektní finále, kterému nechybělo nic. Do liberecké Svijanské arény si našla cestu spousta diváků, kteří po skončení zápasu sledovali tradiční vyhlašování vítězů individuálních trofejí a předávání medailí týmům na prvních třech místech. Na třetím místě se umístili HC Vorvani Liberec. Tým, jenž aspiroval na zisk titulu, i díky tomu, že ve svém jádru měl nejlepšího obránce, gólmana a hlavně nezastavitelného vítěze produktivity, ale o tom níže. Předpoklady jsou jedna věc a realita druhá. V semifinále narazili na Modrej Hrozen, pro něhož se letošní sezona nevyvíjela nejlépe, ale pro play-off si připravili perfektní formu a hráli jako jeden muž. Díky tomu vyřadili největšího favorita na titul, který bral bronz a Hrozen si došel pro finálové stříbro.

Titul podruhé obhájili hráči BMW Stars a dokázali tak málo vídaný kousek, získat zlatý hattrick. I pro ně to nebyla jejich nejlepší sezona. V základní části mnohokrát tápali a nemohli najít svou obvyklou herní pohodu. Svědčí o tom i fakt, že nikdo z jejich soupisky se neumístil v TOP deseti hráčích produktivity. Potýkali se s častými zraněními, vypadl jim jejich nejlepší obránce Petr Žitka a jeho parťák ze zadních řad Leoš Čermák, z týmu se vytratil jeden z nejlepších útočníků celé ligy Michal Strnad. I přesto se bavoráci rozpomněli na předešlé úspěchy ve vyřazovací části a při cestě za třetím titulem v řadě neztratili ani jedno utkání. Načasovat formu tento tým zkrátka umí a zaslouženě si dokráčel pro další triumf.

TROFEJE PRO HRÁČE SI ZAMLUVILI VORVANI

Když půjdeme po oceněných od zadu, tak nejlepší gólman za uplynulý ročník byl Tomáš Boubela od Vorvaňů. Šikovný brankář nedotáhl svůj tým k bodům pouze v jednom případě a za celou sezonu pustil za svá záda v průměru pouze 3,3 branek. Právě tato statistika rozhodla o jeho vítězství. Pokud mu vydrží forma, tak se z titulu může radovat ještě mnohokrát.

Nejlepším z beků se po roční odmlce stal další Vorvaň, Tomáš Opěla. Nejspolehlivější, nejproduktivnější a nejvytíženější obránce svého týmu loni neprožil ideální ročník a sám před sezonou vyhlásil útok na znovuzískání dlouho budované pozice. Letos nasbíral 23 bodů a držel si tak průměr přes 1,5 bodu na zápas, což je jeho kariérní maximum.

Letošním fantomem základní části byl bez pochyby Miroslav Kudrna. Hráč jenž získal titul nejlepšího střelce a nejproduktivnějšího hráče. O celých 25 bodů za sebou nechal druhého nejčastěji bodujícího hráče, Jana Pacáka z Hroznů. Jeho dominance v nastřílených gólech byla podobně patrná, když nad stejným hráčem vyhrál o 17 branek. Zdobí ho hlavně perfektní střelba z voleje, na kterou mu nejčastěji nabíjí jeho dvorní nahrávač Jan Vlach. Liga naposledy pamatuje podobné výkony ze sezony 15/16. Jeho sezona bude zapsána do kronik ligy NHLA hlubokým a ostrým písmem.

.