BMW si suverénně došlo pro titul! V Home Credit aréně porazilo Vorvaně 5:2

Po naprosto jednoznačně vyhrané základní části pokračovalo BMW ve stejném duchu i v play-off, na jehož konci je čekal zaslouženě vybojovaný titul pro šampióny ligy. BMW Stars, mistr sezony 2015/16!

Rekordní základní část

BMW od začátku ročníku dávalo soupeřům jasně najevo, že jediným úspěchem pro ně je zisk titulu vítěze ligy NHLA. Ve 20-ti odehraných zápasech ztratili jediný bod za prohru po nájezdech s později bronzovými Buldoky Jablonec. Vstřelili celkem 193 branek a pouhých 70 obdrželi. Údaj o skóre (rozdíl mezi vstřelenými a obdrženými brankami) hlásil tedy neskutečné číslo 123! Útočné duo Richard SvobodaMichal Strnad se postarali bezmála o třetinu všech gólů svého týmu a Svoboda vytvořil historický rekord v kanadském bodování, při zisku 72 bodů.

Respekt z play-off

V minulém ročníku prožili BMW podobně suverénní průběh základní části, ale se začátkem vyřazovacích bojů začala jejich suverenita pokulhávat. V prvním kole se pořádně zapotili v bitvě s Modrými hrozny a ve finále, kde už se skoro dotýkali poháru pro vítěze, nakonec padli s tehdejšími šampiony z Líšného. Letos proto přistoupili k zápasům o všechno se stejnou vervou jako k základní části a tento přístup se jim vyplatil. V prvním kole je čekali Modré hrozny, prahnoucí po odvetě a ve finále stále nabroušení Vorvani, kteří si finálovou účast zopakovali po roční pauze. Nezaváhali ani v jednom ze čtyř zápasů, ke kterým nastoupili a zcela po právu si dokráčeli až pro titul.

BMW Stars, král sezony 2015/16!