Trocha postupové matematiky

Vyřazovací boje jsou za dveřmi, ale jejich poslední účastník stále není jasný. Pojďme se tedy podívat, kdo je ještě ve hře a jaké drobnosti mohou rozhodnout.

V play-off vytvoří jednu dvojici první tým se čtvrtým a druhou druhý se třetím. Druhá varianta už je daná, tabulka prozrazuje, že se spolu utkají loňští finalisté Draci a Vorvani. Jejich série začíná v neděli 1.3.2015 od 10 hodin. Půjde o lité boje, ale zároveň o atraktivní hokej, takže zvu všechny fanoušky, aby se přišli podívat, zda Draci půjdou za obhajobou nebo Vorvani za pomstou!

Druhá série ovšem píše zajímavou zápletku. Jasný vítěz základní části, BMW, si bude muset na svého soupeře počkat do posledního možného okamžiku. Naději na postup totiž mají dva celky, a to aktuálně čtvrtí Bulldogs Jablonec a jen o jeden bod chudší HC Modrej Hrozen, který oproti svému sokovi v boji o postup má k dispozici ještě dva zápasy.

Buldoci stíhací jízdou v posledních zápasech dohnali bodové manko ze začátku sezony a napravili tak dojem z předvedených výkonů. Jediný, kdo je může bodově dorovnat, jsou Neřízené střely, ale ty zůstanou za psí smečkou z důvodu horší vzájemné bilance (Buldoci vytěžili ze vzájemných zápasů 3 body, Střely 2 a vzájemné skóre je 11:10 pro psí smečku). Buldokům ale nezbývá nic jiného než trpět na tribuně a fandit soupeřům Hroznů, kteří mají v rukou všechny trumfy. Ze dvou nadcházejících zápasů musí vytěžit minimálně 2 body, protože stejně jako Střely mají s Buldoky horší vzájemnou bilanci (zápasy 1:1, body 2:2, skóre 14:11 pro Bulldogs). Pokud Hrozny neuspějí v sobotním souboji s kousavými Mosty, tak je bude ještě čekat klání s BMW.

V nejbližších dnech se na webu objeví tabulka se správným pořadím v pdf souboru, jak pro týmy, tak pro hráče. Systém, který pohání náš web totiž nepočítá se shodou a řeší ji abecedně, v případě týmů celkovým skóre, které je dle našich pravidel až nejposlednější řešení shody.

Zápletka jak z kriminálky nalezne své rozhřešení nejdéle ve čtvrtek 5.3.2015 a my můžeme jenom spekulovat, jaký bude mít závěr.